پیام، یادداشت و پیوست


قسمت Chatter یک ابزار ارتباطی است که در انواع برنامه‌ها (معاملات، فروش، پروژه و ...) تعبیه شده است و به کاربران هر برنامه اجازه می‌دهد تا در مورد هر رکورد در برنامه (مانند محصول، سفارش فروش، پروژه و ...) با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این قسمت به صورت یک پنل کوچک نمایش داده می‌شود و کاربران می‌توانند در آن، پیام‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.


بایگانی اطلاعات در نرم افزار سی آر ام


امکانات قسمت Chatter شامل موارد زیر هستند:

  • ارسال پیام‌های متنی، تصویری و فایل‌های پیوست شده با هر فرمتی
  • ذخیره تاریخچه پیام‌ها و نمایش آن‌ها در قالب یک بحث (thread)
  • اعلام تغییرات و به‌روزرسانی‌های مربوط به رکوردها به کاربران
  • امکان منشن کردن کاربران دیگر در پیام‌ها
  • امکان دسته‌بندی پیام‌ها براساس نوع و موضوع مختلف
  • امکان پاسخ به پیام‌ها و شروع بحث جدید

با استفاده از قسمت Chatter، کاربران می‌توانند به راحتی با یکدیگر در مورد رکوردهای مختلف در چیتاک ارتباط برقرار کرده و نظرات، پیشنهادات و اطلاعات مورد نیاز خود را با همدیگر به اشتراک بگذارند.


بخش‌های متفاوت Chatter بصورت تفکیک شده، به شرح زیر است:

پیام


یادداشت در نرم افزار سی‌آر ام

کاربران می‌توانند از طریق بخش که شبیه سازی از برنامه گفت و گو است برای ارتباط گرفتن با هم استفاده کنند. در این بخش می‌توان پیام‌ متنی، پیام صوتی، استیکر یا فایل پیوست شده ارسال کرد و قابلیت ویرایش و پاک کردن پیام نیز میسر است.

پیام‌های ثبت شده در این قسمت از طریق اعلان (پیامک، ایمیل یا اعلان چیتاک بسته به تنظیمات هر حساب کاربری از دنبال کنندگان) به دنبال کنندگان این رکورد خاص ( یک سرنخ، یک فروش، یک پروژه و …) اعلام میشود.

یادداشت


یادداشت در نرم افزار سی آر ام

در این بخش ایجاد هر تغییر توسط دنبال کنندگان این رکورد بصورت اتوماتیک ثبت می شود. همچنین دنبال کنندگان می‌توانند دستی یادداشتی را (پیام‌ متنی، پیام صوتی، استیکر یا فایل پیوست شده) پیروی این رکورد و پیگیری های مرتبط با آن ثبت کنند.

و درصورتی که تمایل داشته باشند تا یادداشتی را خطاب به دنبال کننده خاصی بنویسند میتوانند با منشن کردن id آن کاربر یادداشت را ثبت کنند و آن یادداشت بصورت اعلان به دنبال کننده مخاطب اعلام می شود.

پیوست


پیوست در نرم افزار سی آر ام

گاه لازم است پیروی یک رکورد، اسناد و فایل‌های خاصی را برای دسترسی دنبال کنندگان به رکورد ضمیمه کنیم.

این عمل با انتخاب دکمه پیوست، ضمن دسترسی به تمام فایل‌های پیوست شده سابق، میسر میشود.