اجایل چیست و چگونه در مدیریت پروژه نرم افزار crm استفاده می شود؟
19 آذر, 1401 توسط
اجایل چیست و چگونه در مدیریت پروژه نرم افزار crm استفاده می شود؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

لازم است قبل از بررسی مدیریت پروژه نرم افزار crm در خصوص عنوان اسکرام و اجایل به چند مورد مهم اشاره نماییم با ما همراه شوید.

بهتر است افرادی که می خواهند از اسکرام یا اجایل استفاده کنند این مورد بدانند زمانی که ما از اسکرام استفاده می‌کنیم می توانیم به آسانی از روش اجایل نیز بهرمند شویم اما اگر از  روش اجایل استفاده نماییم ممکن است با اسکرام همراه نشویم.

تعریف روش اجایل در مدیریت پروژه نرم افزار crm 

روش اجایل را می توان اینگونه تعریف نمود که به معنای پذیرفتن تغییرات و نشر دادن نرم‌افزار های مناسب کار است.

اجایل را می توان چه زمانی به حالت موفق مشاهده نمود؟ بهتر است مستقیم عنوان نماییم که با این روش زمانی موفق می شوید که بازخورد همیشگی از مخاطبان نهایی دریافت نمایید. با این امر مدیر محصول می تواند یک کالای با ارزش و مناسب با رفع نیاز های جامعه تولید نماید. به بیان دیگر می توانیم این روش‌ را با موفقیت از طریق انسان شناسی همراه کنیم. چهار اصل حیاتی روش اجایل را در متن زیر بازگو نموده ایم:

افراد و تعاملات بین آن ها بالا تر از فرایند ها و ابزار ها

وجود یک نرم‌ افزار جهت کارایی بر روی اسناد جامع

همکاری کردن با مشتریان در جهت مذاکره قرارداد ها

پاسخ دهی به تغییرات بالا تر از پیروی از یک برنامه

به بیان راحت تر بهتر است بگوییم که اجایل مدیریت پروژه نرم افزار crm می بایست از هرگونه تغییر در محیط آگاه شده و توانایی تشخیص و شناسایی راحت هر مسئله را بدهد همچنین یک طرح جهت ایجاد سازگاری را پیش گیرد. علاوه بر آن می‌توان گفت که اجایل، یک ترکیب از چارچوب‌ های است که بر طبق مقدار های مشخص شده در مانیفست ایجاد شده است.

حال به سراغ مدیریت پروژه اجایل می‌ رویم در این خصوص بهتر است که بدون هیچ گونه راهنمایی به مدیران از این مورد اطمینان حاصل نمایید که از مهارت‌ های لازم و بدون هیچ گونه حواس‌ پرتی برخوردار هستند تا توانایی کافی را در افراد به صورت مشخص مشاهده نمود.

مدیریت پروژه نرم افزار crm

چرخه اجایل را می توان با شش مرحله توضیح داد؛

مفهوم: مشخص شدن هدف انتهایی یک پروژه تعریف شده، تعریف شدن کلیه وظیفه ها و همچنین مشخص ساختن اولویت ها.

برنامه: تعریف موارد لازم و تیم در خصوص شیوه  ای که جهت مدیریت کردن روند وظیفه ها تعیین شده است.

توسعه: بخش مهم کد گذاری در این قسمت است.

آزمایش: در روش اجایل، در این قسمت کد گذاری جهت موارد اطمینان بخشی از اشکال نداشتن موارد مورد آزمایش قرار می گیرد.

استقرار: در روش اجایل در این بخش کد های مورد نظر استقرار پیدا کرده و به کاربران داده می شود.

نگهداری: در روش اجایل در این بخش کلیه مراحل گفته شده بررسی کامل می شود. کلیه باز خورد ها و  واکنش‌ های در این بخش دیده شده و سپس پیشرفت‌ های مورد نظر را در جهت پروژه‌ های آینده ایجاد می‌ شود.

چه زمانی لازم است از روش چابک استفاده کنیم؟

بهتر است برای یک بار هم شده از شیوه مدیریت پروژه نرم افزار crm اجایل استفاده نمایید. از اجایل بهتر است در موارد زیر استفاده نمود:

شما یک تصویر نهایی کامل از ظاهر یک کالا یا محصول ندارید.

کلیه موارد مربوط به یک محصول و برنامه‌ ریزی آن برای تولید و رفع نیاز های محصول را اندیشیده اید.

تیم شما می تواند کاملا رشد و توسعه نماید.

تعریف اسکرام

اسکرام را می توان زیر مجموعه‌ ای از اجایل دانست. یک روش عالی برای ترغیب نمودن نرم‌ افزار های کاربردی است. با این روند می توان کلیه امور پاسخ گویی، همکاری تیمی بالا و ساخت محصولات با کیفیت و مناسب با نیاز های جامعه تاکید کرد. اسکرام را می توان بر حسب  یک تجربه گرا دانست. این مسئله به این معنی است که دانش و مهارت های کافی از تجربیات تصمیمات همه را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین باید بدانید این شیوه از مثال شکست زود هنگام نیز تبعیت می کند که این تبعیت به دلیل آن است که از دید اسکرام این مورد مفید خواهد بود که  زود تر شکست بخورد تا یک هزینه پایین را برای این شکست بپردازد تا هزینه های گزاف.

اجایل و اسکرام در یک نگاه

اجایل، به یک رویکرد مکرر در توسعه نرم افزار با استفاده از تکرار های مدت پایین یعنی تکرار های کوتاه ما بین یک هفته تا یک ماه است. با توجه به این مطلب که در راه توسعه نرم افزار به شیوه اجایل، نیازهای یک شغل تغییر پیدا می کند. پس بهتر است این مورد را در نظر گرفت که با استفاده نمودن از شیوه اجایل، مدیریت پروژه نرم افزار crm با ویرایش های کمتری روبرو می شود‌.

اسکرام فریم ورکی از اجایل است که کارایی آن این مورد است با یک دیگر کار کنند. با این روند کلیه تیم به ساخت و برنامه ریزی یک محصول پرداخته و به سوی تولید و نگهداری آن می پردازند و تیم را در جهت یادگیری مهارت ها مشتاق می نمایند تا این گونه کلیه افراد از طریق یادگیری به کار های  خود پرداخت و در اسرع وقت تمامی آن ها را به خوبی پیش برد. در فریم ورک اسکرام کلیه امور در چرخه ارائه ارزش دادن به مشتریان است.

سخن پایانی

در این مطلب ما بیشتر به توضیح هر دو روش پرداختیم تا تفاوت های ما بین آن را خوانده و مقایسه نمایید بهتر است به مطالعه دقیق این محتوا پرداخته و سپس نتیجه گیری خود را اعلام دارید و برای رسیدن به هر پرسش و پاسخی مشاوران متخصص چیتاک را بر گزینید و با توجه به نیاز های خود در کسب و کار هایتان مشاوره گرفته و درخواست های خود را ثبت نمایید. همچنین از شما مخاطبان گرامی جهت همراهی ما تا انتهای این مطلب سپاس گذاریم.


اجایل چیست و چگونه در مدیریت پروژه نرم افزار crm استفاده می شود؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 19 آذر, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید, تا شما را راهنمایی کنیم.

63 30 30 91 0216
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن