استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی رایگان یا پولی چه مزایایی به همراه دارد؟
23 شهریور, 1401 توسط
استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی رایگان یا پولی چه مزایایی به همراه دارد؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

نرم افزار صندوق فروشگاهی رایگان یا غیر رایگان به سیستم های که از ادغام نرم افزاری و سخت افزاری یکپارچه ترکیب شده شکل گرفته اند که کارایی و قابلیت های مختلفی برای کلیه مشاغل به همراه دارند، نرم افزارهای صندوق فروشگاهی جدید از یک مانیتور جهت صندوق داری و از یک مانیتور دیگر برای مشتری استفاده می کنند. امکانات پیشرفته دیگر این نرم افزار وجود دستگاه های بارکد خوان، کارت خوان، پرینتر فاکتور و نرم افزار حسابداری است.

ویژگی های نرم افزار صندوق فروشگاهی 

برای اطلاع از خصوصیات بهترین نرم افزار صندوق باشگاهی به ویژگی های مهم آن اشاره نموده ایم؛

 • رابط کاربری آسان و افزایش سرعت
 • امکان مدیریت و کنترل کردن سفارشات مشتری
 • انجام دسته بندی کالا ها در صندوق
 • یکپارچگی کامل با قسمت انبار داری
 • توانایی متصل شدن به کارت خوان
 • قابلیت متصل شدن به بارکد خوان
 • اتصال به کالر
 • قابلیت اتصال به ترازو
 • قابلیت پرداخت از انواع روش های مختلف
 • امکان گزارش گیری لحظه ای
 • توانایی انجام تخفیفات و نمایش مبلغی و درصدی بر روی فاکتور ها
 • انجام تعریف محصولات به آسانی و ورود اطلاعات دیگر

مزایای نرم افزارهای صندوق فروشگاهی

حدود ده سالی است که این نرم افزار در بازار وجود دارد و روز به روز استفاده از این نرم افزار در بازار بیشتر می شود که این امر به معنی این است که بیشتر کسب و کارها برای راحتی و سهولت در کارهایشان و انجام دقیق فعالیت ها از این نرم افزار کاربردی استفاده می کنند. حال به سراغ مزایای استفاده از این نرم افزار می رویم؛

صرفه جویی در زمان برای کارکنان و مشتریان سبب رضایت دو طرفین می شود.

 • جلوگیری از ورشکستگی در مشاغل
 • جلوگیری از بروز خطا در ثبت داده ها و افزایش کارایی ساز و کار های فروش و تامین محصول
 • آسان بودن پردازش ها درخواست ها و ثبت تراکنش ها
 • مدیریت نمودن تمامی بخش ها از جمله مدیریت محصولات

و...

ضرورت استفاده از صندوق فروشگاهی

در گذشته سیستم‌ های الکترونیکی و پیشرفته حسابداری انجام امور حسابداری فروشگاه‌ ها از راه دفتر حسابداری انجام می گرفت و از طریق راه های سنتی به انجام بررسی امور حسابداری می پرداختند. اما با روی کار آمدن سیستم های پیشرفته الکترونیکی حسابداری استفاده روش های قدیمی کم رنگ تر شدن و دیگر اداره مالیات جهت بررسی به دفاتر فروشگاه‌ ها مراجعه نمی کند چرا که در روش جدید از مدیران می خواهند در فروشگاه ها از سیستم های مکانیزه فروش استفاده نمایند.

نرم افزار صندوق فروشگاهی رایگان

طراحی بهترین نرم افزار صندوق فروشگاهی 

شرکت‌ های نرم افزاری که تولید محصول حسابداری کار آن ها است به دو نوع روش طراحی محصولات حسابداری را انجام میدهند که این دو نوع روش برای، کاربران متخصص و کاربران غیر متخصص است.

اما صندوق‌ های مدرن فروشگاهی با توجه به طراحی های خاص خود قابلیت استفاده برای هر دو کاربر (کاربر متخصص، کاربر غیر متخصص) را دارد. جهت استفاده افراد غیر متخصص از این دستگاه‌ ها، باید رابط‌ های کاربری را بکار گرفت. افراد غیر متخصص با این روش استفاده می توانند انواع امکانات سیستم‌ های حسابداری مدرن را در سطح های گوناگون به مشتریان خود ارائه دهند.

کدام مشاغل می توانند از نرم افزار صندوق فروشگاهی استفاده نمایند؟

در این قسمت به فهرستی از کسب و کار های که می توانند از نرم افزار صندوق فروشگاهی برای فعالیت های خود استفاده نمایند اشاره می کنیم؛

مشاغلی که مراکز اقامتی دارند مانند کلیه هتل‌ ها، هتل آپارتمان‌ ها، مهمان‌ پذیران، مهمان سرا، مهمان‌ خانه‌ ها، مسافر خانه‌ ها، باغ و ویلا، کلیه مراکز اقامتی مسیر ها و...

تمامی نمایشگاه‌ ها و فروشگاه‌ های مربوط به وسایل نقلیه موتوری

آرایشگاه ‎ها

کسب و کار های که مشاغل آزاد هستند اعم از آجیل و خشکبار فروشی ‎ها، وارد کننده گان، قنادی ‌‎ها آب میوه، بستنی فروشی ها

مشاغل بازاری نظیر میوه و تره بار ها که در یک گوشه از شهر مستقر هستند سبزی فروشی ها، بار فروشی های میوه، مغازه های میوه فروشی‎ و...

کلیه مجموعه های فرهنگی و ورزشی

مغازه های لوازم تحریر

بازی‎های رایانه ای و کافی‎نت ها

دفاتر خدمات ارتباطی

دفاتر خدمات الکترونیکی

و...

تمامی این مواردی که در قسمت بالا نام بردیم کسب و کارهای هستند که طبق قوانین جدید مالیاتی باید از صندوق فروشگاهی کنند.

سخن پایانی

همانطور که پیش تر گفتیم صندوق فروشگاهی به دستگاهی گویند که مشتریان در فروشگاه‌ ها برای پرداخت هزینه های خرید خود در مقابل آن قرار می‌گیرند. به بیان ساده تر می توان گفت صندوق فروشگاهی همان نقطه ای است که فروش و پرداخت پول در آن نقطه صورت می گیرد. بهترین نرم افزار صندوق فروشگاهی سیستم یکپارچه و پیشرفته نرم افزار حسابداری برای فروش است. این چنین نیز می شود بیان کرد که بهترین نرم افزار صندوق فروشگاهی باید یک سامانه کامل باشد که قادر است تا تمامی محاسبات فروشگاه را در محل فروش انجام دهد. در حال حاضر اکثر کسب و کار ها از طریق قانونی باید از این دستگاه استفاده نمایند استفاده از صندوق فروشگاهی مکانیزه جهت شفاف سازی مالیاتی است.

کاربران عزیز از شما بسیار سپاس گزاریم که وقت خود را برای مطالعه این مقاله‌ صرف نمودید و تا انتهای آن ما را همراهی کردید تلاش چیتاک بر این بود که بهترین موضوعات را جهت عنوان نرم افزار صندوق باشگاهی شرح دهد تا به خوبی با این نرم افزار پر کاربرد آشنایی پیدا کنید جهت ثبت درخواست و یا کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی رایگان یا پولی چه مزایایی به همراه دارد؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 23 شهریور, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن