خدمات باشگاه مشتریان چگونه باعث تحول در کسب و کار می شود؟
23 شهریور, 1401 توسط
خدمات باشگاه مشتریان چگونه باعث تحول در کسب و کار می شود؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

در واقع خدمات باشگاه مشتریان نقش ترغیب کردن مشتریان را دارد و اینگونه موجب می شود که مشتریان خرید های بعدی خود را نیز مجدد از سایت قبلی انجام دهند. با توجه به پیشنهاد های استثنایی و گزارش تخفیف های بی نظیر به مشتریان، نظر آن ها را به سمت وب سایت جلب می کند.

 عضویت در این باشگاه به این صورت است که مشتریان با ارائه اطلاعات خود در قسمت خدمات باشگاه مشتریان یک مجموعه ثبت می شوند و پس از آن یک شناسه عددی و یا کارت عضویت را دریافت می نمایند تا در زمان خرید محصولی از آن استفاده کنند.

اهمیت خدمات باشگاه مشتریان برای کسب و کارها

علاوه بر کارایی که این باشگاه برای یک کسب و کار ایجاد می کند و باعث جذب مشتری و یا وفادار نگه داشتن یک مشتری می شود باید یک مجموعه برای داشتن خدمات باشگاه مشتریان بسیار شوق زده باشد. زمانی که یک مشتری به محصولات شما وفادار باشد و دائما خرید های خود را انجام دهد یعنی رضایت کامل از وب سایت مجموعه شما دارد و این چنین با صحبت در میان دوستان و یا خویشاوندان خود برای محصولات خریداری شده و داشتن رضایت کامل می تواند جذب مشتری کند و نرخ مراجعه به وب سایت شما را افزایش دهد.

همانطور که می دانید مشتریان برای خریداری محصولات از برند های مورد علاقه خود هزینه بسیاری می کنند و با صحبت در بین نزدیکان خود باعث جذب مشتریان بیشتر می شوند و این چنین مشتریان جدید نیز به مشتریانی وفادار تبدیل می شوند. با توجه به متنوع بودن محصولات و برند های مختلف اگر مشتری برای خرید مجدد اقدام کند این امر بسیار ارزشمند خواهد بود و نشان دهنده علاقه مشتری به برند شما است و شما برای خرید بعدی اعتماد مشتری خود را جلب کرده اید که خود یک قدم محکم و موفقیت آمیز برای یک مجموعه است.

یک باشگاه مشتریان کارآمد دارای چه ویژگی های است؟

باید توجه داشته باشید که خصوصیات یک باشگاه ایجاد شده بسیار مهم است به طور مثال باید باشگاهی را ایجاد کنید که با ارائه خدمات و پیشنهادات خاص و متنوع نظر مشتریان را به سوی خود جلب کند در ادامه به طور کامل این خصوصیات را عنوان نموده ایم؛

یک باشگاه کارآمد باید بدون وقفه به وظایف خود عمل کند، نحوه ورود به باشگاه مشتریان توسط عموم باید ساده و راحت باشد، اکثر افراد دوست ندارند که همه اطلاعات شخصی خود را در هنگام ثبت‌ نام در سایت وارد نمایند و یا قبلا وارد کرده باشند و برای ورود مجدد به سایت دوباره نیاز به وارد کردن اطلاعات باشد این کار غلط است، بهتر است یک خدمات باشگاه مشتریان مناسب پاداش های خاصی برای مشتریانی که مجدد خرید می کنند در نظر بگیرد، پیشنهادهای که به مشتریان می دهید باید متفاوت و خاص تر از پیشنهاد های باشد که قرار است مشتریان جدید داشته باشند، نحوه کمپین مشتریان وفادار باید به گونه ای باشد که یک مشتری احساس ناخوشایند نداشته باشد و به این موضوع فکر نکند که فقط برای خرید دوم به او بها داده اید،

باشگاه مشتریان کارآمد ویژگی دارد که مشتریان خود را وادار به اقدام خرید می کند و یک برنامه کامل و کارآمد جهت حفظ و وفاداری مشتریان خود باید داشته باشد.

حال به سراغ مزایای خدمات باشگاه مشتریان برای کسب و کار ها می رویم و چند نمونه از مهم ترین مزیت های این باشگاه را عنوان می کنیم؛

مزایای مهم باشگاه مشتریان

افزایش خرید مجدد مشتری از وب سایت

داشتن اطلاعات مشتریان تود و دسترسی راحت به آن ها در صورت لزوم

داشتن یک ارتباط قوی و مداوم با مشتری

تفکیک مشتریان کم سود و کم بازده با مشتریان پر سود

خدمات باشگاه مشتریان

چگونه به راه اندازی یک باشگاه مشتریان مناسب برسیم؟

اگر شما نیز به فکر ایجاد باشگاه مشتریان برای کسب و کار خود هستید باید ابتدا قبل از هر چیزی با انجام نظرسنجی انتظارات مشتریان خود را بررسی کنید تا این گونه با انجام تحقیقات به این موضوع پی ببرید که آیا خدمات باشگاه مشتریان شما در زمان ایجاد مورد استقبال قرار خواهد گرفت یا خیر.

مشخص نمودن هدف خود

در هر زمینه ای که شروع به اقدام می کنید باید هدف خود مشخص باشد به این صورت که مشخص شود قصد شما از وجود این باشگاه فروش بیشتر است یا می خواهید برند محصولات شما بر سر زبان ها بیافتد و همه جا راجع به برند شما صحبت شود، آشکار ساختن هدف قبل از انجام هر کاری بسیار مهم است چرا که هر کاری بسته به هدف باید برنامه‌ ریزی شود.

پاداش های که قرار است به مشتریان بدهید را در نظر بگیرید

با توجه به این موضوع که پاداش در نظر گرفته شده باید درخور مجموعه باشد پاداش های خود را مشخص سازید. که این امر با انجام تحقیقات و نظرسنجی در رابطه با انتظارات مشتریان از جوایز می تواند به شما کمک کند البته باید توجه داشته باشید انتخابی که می کنید هم برای مشتریان سودمند باشد و هم برای کسب و کار شما.

بودجه کافی برای ایجاد باشگاه مشتریان در نظر بگیرید

شما باید با توجه به بودجه ای که می خواهید برای این باشگاه صرف کنید پیش بروید.

چرا باید از نرم افزار باشگاه مشتریان برای کسب و کار ها استفاده نمود؟

یک مطلب مهم و مشخصی که وجود دارد این است که زمانی که یک مشتری مجدد خرید می کند یعنی رضایت و اعتماد آن به برند شما جلب شده است و این چنین مجموعه شما نیز در مقابل خرید مجدد خدمات مفیدی در اختیار مشتریان وفا دار قرار می دهد، با انجام این عمل فرصت کافی برای خود فراهم کرده اید که محصولات بیشتری به مشتری وفا دار خود بفروشید.

استفاده از نرم افزار CRM و باشگاه مشتریان یک راه عالی برای شناسایی مشتریان وفادار است و همچنین با استفاده از آن می توانید حجم فروش محصولات خود را چند برابر کنید. موفقیت در بسیاری از کارها با وجود مشتریان زیاد ممکن است حال اگر بتوانید این عامل موفقیت را همیشگی کنید می توانید یک نتیجه استثنایی برای خود و در بین رقبا رقم بزنید. وجود باشگاه مشتریان به یک مشتری حس ارزشمندی می دهد و شما را در رسیدن به اهداف خود کمک می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت درخواست های خود با مشاوران چیتاک در ارتباط باشید.خدمات باشگاه مشتریان چگونه باعث تحول در کسب و کار می شود؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 23 شهریور, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن