منظور از تماس سرد در crm چیست؟
3 دی, 1401 توسط
منظور از تماس سرد در crm چیست؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

تعریف تماس سرد در crm چیست؟

مزایا و کاربرد های تماس سرد در crm چیست؟

تفاوت تماس سرد و تماس گرم در crm چیست؟

عناوینی که در این مقاله به آن ها پرداخته شده است. جهت اطلاع بیشتر ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید.

 تعریف تماس سرد

تماس سرد را می توان به عنوان یک تکنیک بازاریابی دانست به طوری که فرد بازاریاب یا همان فرد برگزیده یک شرکت، برقراری تماس با مشتری را جهت اجرای زمینه فروش محصولات شرکت آغاز می کند. بر اساس تفاوت هایی که این نوع تماس با تماس های گرم دارد و به صورت نا خواسته و بدون هماهنگی صورت می گیرد نمی توان پیش بینی نمود که فرد پاسخگو چه نوع واکنشی در مقابل این تماس دارد.

باید این نکته را نیز یاد آور شویم که این تماس برای هر کسب و کاری پیشنهاد نمی شود اما در صورت برقراری این تماس و اجرای آن در یک کسب و کار چالش برانگیز است. حال در نقطه مقابل نیز می تواند بسیار مفید باشد.

تماس سرد در crm چیست

تماس سرد در crm چیست؟ 

همان طور که قسمت بالا نیز اشاره نمودیم تماس سرد یک نوع بازاریابی برای کسب و کار ها است در این تماس فرد بازاریاب تلاش می کند تا نظر مشتریان را برای فروش محصولات به صورت تلفنی جلب نماید.

 تماس‌ سرد، به تماسی می گویند که بی هیچ اطلاعی برقرار می شود یعنی در این تماس شما مشتری را نمی شناسید و از او هیچ اطلاعاتی ندارید همچنین مشتری نیز از برقراری این تماس بی اطلاع است.

پس به دلیل اینکه شما در تماس با مشتری از آن اطلاعاتی ندارید باید یک مهارت فوق العاده در خصوص متقاعد نمودن آن داشته باشید و پس از آن اطلاعات شخصی مشتری را دریافت نموده و محصولات را عرضه نمایید تا اینگونه یک برقراری ارتباط سرد و موفق را ایجاد کرده باشید.

crm چیست

همان طور که می دانید امروزه فناوری پیشرفت بسیاری داشته است و به دنبال این قضیه بسیاری از افراد با این نوع برقراری ارتباط یعنی همان تماس سرد موافق نیستند چرا که می گویند یک بازاریابی سخت با نتیجه موفق نیست اما در مقابل متخصصان نیز این گونه عنوان می کنند که  تماس سرد یک نوع بازاریابی اثر بخش است که قادر است یک نقش حیاتی جهت تبلیغات کالا ها و کسب و کار ها داشته باشد.

این گونه از مکالمه ها در مواقعی فقط با هدف انبوهی از اشخاص بازار و تبدیل کردن یک فرد به خریدار واقعی برقرار می شود.

تماس گرم در crm چیست؟

تماس گرم نقطه مقابل تماس سرد ایستاده است و به این معنی است که در برقراری ارتباط و تماس با مشتری، مشتری مورد نظر از این تماس آگاه است و هرگز تماس غیر منتظره اتفاق نمی افتد تماس گرم را می توان اینگونه شرح داد که؛

فرد بازاریاب در LinkedIn با مشتری خود کانکت شده یا توانسته باشد یک ارتباط عالی از مسیر رسانه‌ های اجتماعی برقرار نماید.

یا پیش از آن که اقدامی برای فروش محصولات نموده باشید یک فرد رابط یا آشنا شما را به یکدیگر معرفی نموده باشد.

یا مشتری با توجه به نوع نیاز خود و با خواست و تمایل خود فرم مورد نظر در وبسایت یا نرم افزار crm را پر می کند.

در مواقعی نیز ممکن است خود مشتری با مجموعه شما ارتباط تلفنی برقرار نماید

در اصل می توان اینگونه بازگو نمود که تماس گرم یک استراتژی عالی جهت یافتن موارد زیر است؛

سازگار بودن: به این معنی است که با اطمینان خاطر می توان سرنخ‌ های تازه ای را ایجاد نماید.

هدف: در این مورد می تواند با چشم انداز های مناسب بسیاری روبرو سازد.

نرم افزار crm چیست؟

تفاوت‌ تماس سرد و تماس گرم در چه چیزی است؟

با توجه به مطالعه این مطلب تا این قسمت با بسیاری از تفاوت های این دو تماس آشنا شده اید:

در تماس گرم برقراری ارتباط با توجه به هماهنگی قبلی انجام می شود و مشتری از برقراری این تماس آگاه است.

اما در تماس سرد بازاریاب هیچ اطلاعاتی از فرد مقابل ندارد و مشتری نیز علاوه بر نا آشنا بودن از برقراری تماس نیز اطلاعی ندارد

مزیت های تماس سرد کدامند؟

این مورد کاملا صحیح است که تماس سرد یک روش بازاریابی قدیمی است اما این روش با نتایج و اثرات درخشانی در تبلیغ محصولات یا خدمات شما می تواند ظاهر شود.

با این روش قادر خواهید بود که با مشتریان جدیدی ارتباط برقرار نمایید

اگر مشتری نتواند به هر دلیلی به مجموعه شما و وب سایتتان دسترسی پیدا کند باید شما آن را پیدا کنید با برقراری یک تماس سرد، می توان با مشتری که به دنبال خرید محصولات این چنینی بوده تماس بگیرید و آن ها را به سمت مجموعه خود جذب نموده و کلیه خدمات ارائه شده توسط مجموعه و کالا ها را به آن ها معرفی نمایید‌.

می توانید در خصوص فروش محصولات و کار خود مهارت بیشتری کسب کنید

تماس سرد یک مورد عالی برای افراد تازه وارد به صورت آموزشی نیز است که با توجه به این نوع برقراری علاوه بر کسب تجربه و مهارت می توان تعداد زیادی از مشتریان را به سمت مجموعه خود جذب نمایید.

در برقراری این نوع تماس لازم است تا یک اعتماد به نفس بالا و راحتی کامل در سخنان شما توسط مشتری حس شود و مشتری قبل از هر چیزی به شما و سخنانتان اطمینان پیدا کند این عمل فقط با نوع بیان و تسلط کامل ممکن است.

می توان اطلاعات شخصی مورد نظر را یافته و سپس ارتباط انسانی برقرار نمایید

تماس سرد یک مسیر فوق العاده در برقراری ارتباط و یافتن اطلاعات مربوطه از مشتریان و همچنین ایجاد ارتباط انسانی با مشتری بالقوه است.

زمانی که شما از مسیر ایمیل زدن اولین ارتباط را با مشتری خود برقرار می سازید به او فرصت داده اید که قبل از پاسخگو بودن تماس شما پاسخ خود را سنجیده باشد و یا ایمیل های شما را به صورت بی پاسخ نادیده بگیرد.

اما اگر زمانی که ما با مشتری ارتباط می گیریم و او هیج اطلاعی از این تماس ندارد نتایج بهتری رقم می خورد و در این تماس ممکن است تمایل بیشتری از سمت مشتری برای خرید محصولات دیده شود.

همچنین در مواردی نیز پس از شناخت و کسب اطلاعات هر مشتری قادر خواهید بود که در طول تماس با یک دیگر ارتباط انسانی ایجاد نموده و حس شوخ طبعی و شخصیت مشتری را بررسی نمایید که اینگونه از موارد با ارتباط از طریق ایمیل هرگز آشکار و قابل درک نخواهند بود.منظور از تماس سرد در crm چیست؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 3 دی, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید, تا شما را راهنمایی کنیم.

63 30 30 91 0216
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن