مقایسه crm های ایرانی به طور کامل و یکجا
27 شهریور, 1401 توسط
مقایسه crm های ایرانی به طور کامل و یکجا
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است


مقایسه crm های ایرانی برای مدیرانی که قصد توسعه کسب و کار خود را دارند می تواند منجر به تصمیم گیری صحیح و اصولی شود. امروزه با توجه به پیشرفته شدن تکنولوژی مدیران سازمان های مختلف به دنبال یک نرم افزار مناسب برای کسب و کار خود هستند که در توسعه و پیشرفت مشاغل موثر باشد یک نرم افزار کامل و جامع.

نرم افزار CRM با توجه به خدمات متنوعی که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است اما نکته ای که وجود دارد این است که پیدا کردن یک نرم افزار CRM مناسب با شرایط یک مجموعه کار آسانی نیست و نیاز به مقایسه crm های ایرانی امری ضروری است. در انتخاب این نرم افزار نیاز است که معیار های را در نظر گرفت.

 تعریف نرم افزار crm

نرم افزار crm جهت مدیریت ارتباط با مشتری ایجاد شده است. این نرم افزار با توجه به برقراری تعامل معنادار با مشتریان به سود آوری و حفظ مشتریان نیز کمک می کند.

سی آر ام به معنای مدیریت ارتباط با مشتری است و هدف از ایجاد این نرم افزار این است که نحوه ارتباط با مشتریان در یک مجموعه و پاسخگویی به درخواست ها و نیاز های آن ها کامل و مطلوب باشد. نحوه ارتباط گرفتن با مشتریان و ارزش نهادن به آن ها و درخواست هایشان در اسرع وقت بسیار مهم است به طوری که این امر موجب موفقیت مجموعه خواهد شد.

کسب و کاری موفق می شود که به خواسته های مشتریان خود توجه کرده و احترام بگذارد مدیریت درست و نظم بخشیدن به مجموعه توسط سی آر ام انجام میگیرد وجود سی آر ام موفق برای کسب و کار ها بسیار حیاتی است چرا که این نرم افزار همه چیز را از دید مشتری می بینید و در انجام برنامه ریزی های خود تجربه مشتری را در نظر می گیرد. توجه نمودن و نگاه کردن از سمت مشتری به کسب و کار به مجموعه شما کمک می کند تا شکاف‌ ها و فرصت‌ های موجود در کسب و کارتان را مشاهده کرده و یک برنامه ریزی دقیق و موثری برای مجموعه خود در نظر بگیرید.

خصوصیات یک CRM مناسب کدام اند؟

 1. مدیریت وظایف
 2. توجه به درخواست های مشتریان
 3. پشتیبانی قوی و قدرتمند
 4. مدیریت کردن کمپین ها
 5. دسترسی راحت از مسافت های دور
 6.  مدیریت زمان
 7. تجزیه و تحلیل یکپارچه
 8. هماهنگ سازی عالی
 9. امکان تولید و بازاریابی
 10. یکپارچگی ساده و آسان
 11. ایجاد سرنخ های جدید برای فروش محصولات
 12. پروفایل مختص به هر مشتری
 13. رشد مشاغل
 14. دسترسی از طریق گوشی تلفن همراه
 15. پیگیری و کنترل تماس
 16. سفارشی سازی انواع گزارشات
 17. خودکار شدن در ارتباط با مشتری
 18. انعطاف پذیری و سفارشی سازی
 19. تسلط و نظارت کامل بر روی فعالیت های کارکنان
 20. ایمن سازی اطلاعات و داده های نرم افزار
 21. نشان دادن توجه و اهمیت به مشتری به خود مشتری
 22. مدیریت داده های پر حجم
 23. امکان دسترسی و اتصال به وب سایت شرکت
 24. و …
 25. خصوصیات یک CRM مناسب کدام اند؟

مزایای استفاده از نرم افزار سی آر ام بسیار است که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره نموده ایم؛

اطلاعات هر مشتری به طور جداگانه در پروفایل ‎های جمع آوری و ثبت می شود.

تصمیم های مناسب و هوشمندانه برای سازمان ها

افزایش جذب مشتریان

حفظ و نگهداری مشتریان با این نرم افزار

سرعت بخشیدن به فعالیت های سازمان

و...

به منظور مقایسه crm های ایرانی به چند مورد از بهترین نرم افزار های CRM ایرانی در این قسمت اشاره نموده ایم جهت اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید.

قبل از مقایسه crm های ایرانی و عنوان نمودن هر مطلبی باید به نکات مهم در زمان خرید سی آر ام اشاره کنیم. زمانی که شما در بررسی های خود متوجه شدید که کسب و کار شما نیاز به نرم افزار سی آر ام دارد برای انتخاب و خرید اقدام می کنید حال باید چگونه متوجه شوید که کدام نرم افزار سی آر ام را برگزینید؟ جواب این سوال بسیار مهم این است که قبل از انتخاب نمودن و یا مقایسه نرم افزار های سی آر ام توسط خودتان بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید و از او بخواهید بر اساس شرایط و زمینه کسب و کار شما مناسب ترین گزینه را برایتان انتخاب کند.

پس باید به این مسئله توجه داشته باشید و فقط برای اسم و برند خاصی به سراغ یک نرم افزار نروید. بدین منظور مقایسه crm های ایرانیرا در ادامه انجام خواهیم داد.

همانطور که در متن بالا عنوان نمودیم سی آر ام یک مفهوم اصلی در فروش و بازاریابی است و برای حفظ ارتباط با مشتری می کوشد. وجود یک نرم افزار CRM مناسب در کسب کار شما باعث می شود که اطلاعات مهم مشتریان خود را به طور کامل یکپارچه ثبت نمایید و به سوابق ارتباط با مشتریان را در صورت لزوم به راحتی دسترسی پیدا کنید.

مقایسه crm های ایرانی

اهمیت مقایسه crm های ایرانی

با توجه به تنوع زیاد و مختلف در نرم افزار های سی آر ام در زمان خرید انتخاب برای شما دشوار خواهد بود. همچنین نیاز است که قبل از انتخاب این نرم افزار فاکتور های اصلی و مد نظر خود را در نظر بگیرید فاکتور های از قبیل: اندازه مجموعه، زمینه کسب و کار، تعداد مشتریان روزانه و ...

نرم افزار های سی آر ام که در بازار وجود دارند از قابلیت های مختلفی  برخوردار اند به این دلیل که  هر مجموعه ای با توجه به فاکتور های اصلی خود و نیاز مجموعه انتخاب و خریداری نماید.

نرم افزار crm چیتاک

چیتاک اولین نرم افزار یکپارچه و ابری در کشور است که با در برگرفتن تمامی بخش های سازمان خود را در رسته نرم افزارهای erp قرار میگیرد. این نرم افزار علاوه بر یکپارچه سازی در زمینه هوش مصنوعی و اینترنت اشیا نیز ورود کرده و امکان اتصال انواع دیوایس های تحت شبکه به ساختار درونی خود را دارد. 

برنامه های مورد استفاده نرم افزار چیتاک

نرم افزار crm چیتاک یک نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning - ERP) است که از طریق برنامه‌های کاربردی مختلف امکانات گسترده‌ای را برای مدیریت مختلف بخش‌های سازمان‌ها فراهم می‌کند. این سیستم ERP توسط شرکت همیار هوشمند چابک بر پایه نرم افزار جهانی odoo erp توسعه داده شده است و بر اساس زبان برنامه‌نویسی پایتون (Python) نوشته شده است.

چیتاک یک سیستم مدیریت کسب و کار یکپارچه است که از انبوهی از برنامه‌های کاربردی مختلف برای مدیریت اجزاء مختلف سازمان استفاده می‌کند. این برنامه‌ها به شکل ماژول‌ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و بر اساس نیازها و نیازمندی‌های هر سازمان قابل فعال‌سازی و تنظیم هستند. به عنوان مثال، ماژول‌های چیتاک شامل مدیریت فروش، مالیات، موجودی، منابع انسانی، پروژه‌ها، تولید، بازرگانی الکترونیکی و ...

امکانات و ویژگی‌های چیتاک عبارتند از:

 • مدیریت فروش و CRM: چیتاک قابلیت‌های کاملی برای مدیریت فروش، پیگیری مشتریان، فاکتورها و پیش‌فاکتورها، نقل‌وانتقال کالا و خدمات، ارسال ایمیل‌های بازاریابی و بسیاری ویژگی‌های دیگر در زمینه CRM را فراهم می‌کند.

 • مدیریت مالی: امکان مدیریت کامل مالیات، حسابداری، صورت‌های مالی و دسترسی به گزارش‌ها و تحلیل‌های مالی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 • مدیریت موجودی: امکان رصد و کنترل دقیق موجودی کالاها، پیگیری واردات و صادرات، مدیریت انبارها و انبوهی از ویژگی‌های دیگر در زمینه مدیریت موجودی را فراهم می‌کند.

 • مدیریت پروژه‌ها و وظایف: امکان برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌ها، تعیین وظایف، پیگیری پیشرفت و زمان‌بندی‌ها را فراهم می‌کند.

 • مدیریت بازرگانی الکترونیکی: امکان ایجاد و مدیریت فروشگاه‌های آنلاین، مدیریت محصولات، سفارش‌ها، تخفیف‌ها و برنامه‌های بازاریابی را فراهم می‌کند.

 • توسعه و تنظیم: یکی از مزیت‌های چیتاک امکان توسعه و تنظیم آسان آن است. با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون، کاربران می‌توانند ماژول‌ها و ویژگی‌های اضافی را بر اساس نیازهای خاص خود ایجاد و به سیستم اضافه کنند.

باشگاه مشتریان (CRM): چیتاک دارای ماژول CRM است که به شما کمک می‌کند تا رابطه با مشتریان خود را مدیریت کنید. این ابزار شامل اطلاعات مشتریان، فرصت‌های فروش، تاریخچه تعاملات و تبلیغات بازاریابی مشتریان است. از طریق CRM، می‌توانید بازخوردها و شکایات مشتریان را نیز رصد کنید و به بهترین شکل پاسخ دهید.

مدیریت فروش و صندوق فروش (POS): این ماژول به شما اجازه می‌دهد فروشندگان خود را مدیریت کنید، فاکتورها را صادر کنید، تراکنش‌ها را مدیریت کنید و از تراکنش‌های نقدی و اعتباری استفاده کنید. همچنین با استفاده از صندوق فروش (POS)، می‌توانید از یک سیستم فروش حضوری سریع و موثر بهره‌مند شوید.

مدیریت تولید و تولید: از این ماژول برای مدیریت فرآیند تولید و تولید استفاده می‌شود. می‌توانید زمان‌بندی تولید را تنظیم کنید، به روزرسانی پیشرفت تولید را رصد کنید و موجودی مواد اولیه را کنترل کنید.

مدیریت منابع انسانی: این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات پرسنلی و فعالیت‌های منابع انسانی کسب و کار خود را مدیریت کنید. می‌توانید اطلاعات پرسنلی و تاریخچه شغلی را دریافت کنید، مرخصی‌ها و حضور و غیاب را رصد کنید و اطلاعات حقوق و دستمزد را مدیریت کنید.

مدیریت خدمات: از این ماژول برای مدیریت خدمات ارائه شده توسط شرکت استفاده می‌شود. می‌توانید برنامه‌های خدمات را برنامه‌ریزی کنید، تخصیص منابع را مدیریت کنید و به طور خلاصه عملیات خدمات را برنامه‌ریزی کنید.

همچنین این نرم افزار استفاده از برنامه صندوق فروشگاهی، باشگاه مشتریان و اپلیکیشن تلفن همراه را در دل خود دارد. اتصال به مرکز تلفن ویپ، پیامک، ایمیل، شبکه های اجتماعی، فکس، بارکدخوان و همچنین ترازو الکترونیک از جمله قابلیت های این نرم افزار به شمار می رود.همچنین این نرم افزار امکان پیاده سازی در دو حالت ابری و لوکال را دارد از این رو مدیران با خیال راحت می توانند اقدام به تصمیم گیری کنند.
برنامه های مورد استفاده نرم افزار چیتاک

نرم افزار دیدار

نرم افزار سی آر ام دیدار، این نرم افزار یکی از نرم افزار های سی آر ام ایرانی است که خدمات خود را بر پایه ابر ارائه می دهد. حدود ده سالی است که این نرم افزار در بازار وجود دارد و کسب و کارهای زیادی آن را انتخاب نموده اند دیدار یک نرم افزار سبک با امکانات کم نسبت به سایر نرم افزار های ایرانی است.

این نرم افزار تقریبا حدود ده سال است که در بازار وجود دارد و با توجه به خدماتی که ارائه می دهد در افزایش فروش محصولات، دریافت سرنخ های بیشتر، سرعت در کارها، وابسته نشدن به افراد و همچنین در جلب رضایت مشتریان کمک می کند.

لازم است بدانید که نرم افزار سی آر ام بر پایه ابر خدمات ارائه می دهد نرم افزار سی آر ام دیدار یک نرم افزار پر کاربرد با مزایای زیر است؛

 1. سادگی و هزینه مناسب کار
 2. امکان اتصال به سیستم جهت ارسال و دریافت ایمیل
 3. توانایی متصل شدن به سیستم جهت ارسال و دریافت فکس و پیام کوتاه
 4. صدور فاکتور پیش فاکتور آنی
 5. افزایش ارتباط گیری با مشتری
 6. حذف منشی
 7. نظارت بر عملکرد کارمندان
 8. صرفه جویی در زمان

نرم افزار پیام گستر CRM

نرم افزار پیام گستر CRM دیگر نرم افزار ایرانی است که توسط شرکت تجارت الکترونیک اول ساخته شده است از زمان ورود این نرم افزار حدود دوازده سال است که میگذرد. نرم افزار سی آر ام پیام گستر به صورت محلی ارائه می شود و قابلیت هایی نظیر متصل شدن به ویپ، ارسال و دریافت نمودن پیام کوتاه، پورتال مشتریان و... دارد.

نرم افزار CRM اورست

این نرم افزار از کامل ترین  نرم افزار های CRM در بازار است. خدمات ارائه دهنده این نرم افزار بر پایه مایکروسافت است اورست بدون دانش برنامه نویسی قابل سفارشی سازی است و فعالیت هایی نظیر بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش را می توان با این نرم افزار طراحی کرد. همچنین لازم است بدانید که این نرم افزار را می توان به عنوان یک ERP مورد استفاده قرار داد.

نرم افزار CRM ویپینگ

این نرم افزار نیز یکی از بهترین نرم افزارهای سی آر ام موجود در بازار است شرکت نرم افزار ویپینگ حدود ۷ سال پیش با ارائه راهکارهای ارتباطی مبنی بر هوش مصنوعی فعالیت خود را آغاز نموده است. بهتر است بدانید سی آر ام ویپینگ اولین نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی در ایران‌ است که برای فعالیت های درونی ایران طراحی شده است شعار سی آر ام ویپینگ این است که شما مجبور به فروش بیشتر هستید

مزیت های این نرم افزار به شرح زیر است؛

 1. اتصال کامل به سیستم های تلفنی ویپ
 2. چیدمان و نظم دهی جهت انجام وظایف کارشناسان فروش توسط هوش مصنوعی
 3. سیستم مدیریت و پیگیری وظایف کارشناسان
 4. طبقه بندی مخاطبین و مشتریان، شرکت ها و صنایع
 5. رصد و ممیزی سرنخ های پر پتانسیل
 6. رصد و ممیزی ورودی سرنخ ها
 7. رصد و ممیزی تبدیل مخاطبان به مشتریان وفا دار
 8. رصد و ممیزی شرکت ها و صنایع برتر در تبدیل شدن به مشتری
 9. رصد و ممیزی محصولات پر بازده
 10. ارائه پیشنهادات فروش به اشخاص و شرکت های برتر بر اساس هوش مصنوعی
 11. متصل شدن جهت ارسال ایمیل، پیام کوتاه
 12. ایجاد دید کامل از فروش و بازدهی تیم های فروش
 13. سیستم چت درون سازمانی
 14. توانایی متصل شدن به انواع نرم افزار ها و اتوماسیون اداری و مالی
 15. هزینه بسیار پایین

و...

نرم افزار CRM سرو 

این نرم افزار CRM نیز همانند نرم افزار دیدار تقریبا ده سال است که در بازار است. برای پی بردن به قابلیت و کارایی نرم افزار سرو باید بگوییم که این نرم افزار همان نسخه ترجمه شده نرم افزار SugerCRM است. سرو نیز فقط به طور ابری خدمات ارائه می دهد. از امکانات مهم نرم افزار سی آر ام سرو می توان به توانایی ارتباط گرفتن با تکنولوژی ویپ و امکان ارتباط با نرم افزار های سپیدار و گوگل مپ  نام برد.

این نرم افزار نیز یکی از بهترین نرم افزار های سی آر ام ایرانی است که حدود ده سال است که در ایران موجود است و بر پایه ابر خدمات ارائه می دهد نرم افزار سرو مبتنی بر چارچوب نرم افزار متن باز sugercrm توسعه پیدا کرده است. نقاط قوت این نرم افزار به شرح زیر است؛

 1. دارای اپلیکیشن موبایل
 2. مناسب برای اکثر کسب و کار ها خصوصا شرکت های کوچک
 3. گردش کار
 4. عملکرد فروش
 5. پورتال مشتریان
 6. خدمات پس از فروش و پشتیبانی
 7. تغییرات کلی در فروش محصولات
 8. هوشمند بودن در بازاریابی
 9. و…

نرم افزار سی آر ام SugarCRM

این نرم افزار از نوع خارجی نرم افزارهای سی آر ام است و برای مدیریت نمودن در ارتباط با مشتریان گزینه عالی است وجود این نرم افزار در بازار حدود ۲۰ سال است که با هدف رشد و توسعه در یک مجموعه ساخته شده است.

قیمت خدمات در این نرم افزار متوسط است و بر اساس نوع کاربری تغییر می کند.

و نکته آخر در خصوص این نرم افزار این است که از دو طریق می توان نصب روی سرور و استفاده از خدمات ابری را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نرم افزار سی آر ام Zoho 

نیز دیگر نرم افزار خارجی سی آر ام است zoho با توجه به توانایی هایی که دارد می تواند مدیریت ارتباط با مشتری را در شکل ها و قابلیت های مختلف به مخاطبان خود عرضه نماید.

نرم افزار سی آر ام Zoho در نسخه‌ رایگان نیز موجود است با این ویژگی که باید تعداد کاربران شما تا سه نفر باشند تا بتوان از نسخه رایگان این نرم افزار استفاده کرد.

نحوه تصمیم گیری در مقایسه crm های ایرانی

بهتر است برای کسب و کار در ایران یک نرم افزار سی آر ام ایرانی انتخاب نمایید چرا که نرم افزار های سی آر ام ایرانی بر اساس کسب و کار ها در داخل کشور طراحی شده اند و به توسعه مشاغل کمک شایانی می کنند.

اگر به دنبال پیشرفته تر کردن فضای کار خود و داشتن امکانات در شآن کسب و کارتان هستید می توانید به سایت چیتاک مراجعه نموده و بعد از مشاوره کامل محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید.

نحوه تصمیم گیری در مقایسه crm های ایرانی

مقایسه crm های ایرانی به طور کامل و یکجا
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 27 شهریور, 1401
به اشتراک گذاری پست
بایگانی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید, تا شما را راهنمایی کنیم.

63 30 30 91 0216
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن