۵ نکته مهم برای شروع فروش در واتساپ
12 مهر, 1401 توسط
۵ نکته مهم برای شروع فروش در واتساپ
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

فروش در واتساپ، ابتدا به شروع مقدمه و سپس موارد مربوط در این خصوص پرداخته ایم. جهت موفقیت در کسب و کار ها لازم است ابتدا راه های برقراری ارتباطات با مشتریان را به خوبی آموزش ببینید و از آن جایی که امروزه شبکه های اجتماعی محل کسب درآمد برای افراد بسیاری شده اند طرفداران زیادی دارند واتساپ نیز یکی از این موارد است در این شبکه اجتماعی می توان با ترفند های مناسب و نحوه صحیح ارتباط برقرار نمودن با مشتریان به فروش محصولات پرداخت و درآمد ماهانه زیادی داشت. این امر برای مجموعه های کوچک بسیار مفید است و اگرچه در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی از رونق خوبی برخوردار نیستند از این طریق بتوانند فعالیت حرفه ای داشته باشند.

چرا باید یک مجموعه باید به فروش در واتساپ نظر جدی داشته باشد؟

می توان اینگونه بیان کرد که واتساپ با توجه به، به روز رسانی هایی که تا کنون داشته می تواند یک شبکه اجتماعی حرفه ای و مناسب برای برقراری ارتباط و فروش محصولات به مشتریان باشد هر چند در حال حاضر نیز شرکت های زیادی در این شبکه اجتماعی شروع به فعالیت های شغلی خود کرده اند.

با توجه به آمار های موجود این شبکه اجتماعی اکنون یک شبکه فعال در بین تمامی شبکه های اجتماعی است. پیام های که شما به مخاطب خود ارسال می کنید در چند ثانیه توسط کاربر قابل مشاهده است این امر پتانسیل بالای واتساپ جهت بازاریابی و فروش محصولات و خدمات را می رساند.

 مزیت مهم دیگر واتساپ که بسیار کاربردی نیز است خصوصیت منحصر به فرد آن جهت انجام پشتیبانی از خدمات و محصولات است. با توجه به این موضوع که از طریق واتساپ می توان یک ارتباط خوب و با سرعت برقرار کرد و کاربران یک تجربه خوب در این ارتباط داشته باشند احتمال خرید مجدد را نیز افزایش داد.

برقراری اولین ارتباط با مشتریان یک مسئله مهم در انجام فروش محصولات است و این موضوع برای کسانی که در تیم فروش مجموعه های مختلف قرار دارند روشن است. پس اولین برخورد با مشتری بسیار مهم است و هرگز نباید در این ارتباط با بی حوصلگی پاسخگو باشید.

فروش در واتساپ

چگونه می توان از وضعیت (Status) واتساپ جهت افزایش فروش استفاده کرد؟

واتساپ با توجه به بروز رسانی اخیر از ویژگی استوری برخوردار شد که می توان با کمک این ویژگی رویداد های لحظه ای و وضعیت های کاری خود را اطلاع رسانی کنید. نکته مهم دیگری که در این قسمت می توان به آن اشاره نمود این است که با توجه به این موضوع که فقط مخاطبان شما می توانند وضعیت شما را ببینند می توان محتوای اختصاصی برای آن ها تولید کرده و در وضعیت واتساپ خود به نمایش بگذارید.

مزیت بعدی که می توان در این شبکه اجتماعی عنوان نمود و در فعالیت های فروش نیز مهم است رسیدگی به موقع به پیام های مشتریان است. همچنین می توان پیام های خود را آماده کرده و برای مشتریان در تایم درست ارسال نمایید اینگونه به سرعت فعالیت و پاسخگویی مشتریان نیز قوت بخشیده اید. مثال بعدی که می توان با این خصوصیت فروش در واتساپ  این است که با این ویژگی می توان پاسخگو مشتریان حتی در مواقعی که امکان پاسخگویی به پیام های خود را ندارید باشید.

راه های فروش در واتساپ

بهتر است که به این نکته توجه کنید و هرگز تبلیغات جمعی ارسال نکنید.

با توجه به این ویژگی که واتساپ تبلیغات جمعی را مسدود می‌ کند اگر اقدام به تبلیغات جمعی کنید و این موضوع برای مشتری ناخوشایند باشد از طریق مشتری مسدود می شوید. همچنین باید بجز پاسخگویی به مشتریان پیام های بی ربط دیگر برای آن ها ارسال نکنید.

ربات نباشید

بهتر است از طریق چت و یا صدا همان گونه که از ابتدا با مخاطب ارتباط گرفته اید صحبت کنید.

این ارتباط باید دوستانه و خیلی غیر رسمی نباشد در مقابل باید توجه کنید که هر پیامی که ارسال می کنید مانند یک نامه رسمی نباشد

در اصل باید پیغام ها طوری باشد که مشتری احساس کند شما ارزش زیادی برای او قائل هستید. سعی کنید پیام‌ های ارسال شده شما کوتاه و دقیق باشند از الفاظ سخت استفاده نکنید تا مخاطب منظور شما را دقیق متوجه شود نکته بعدی این است که حتما باید نام واقعی خود را در واتساپ گذاشته باشید تا فرد احساس اطمینان داشته باشد.

از عکس مناسب استفاده کنید

در زمان فروش حضوری محصولات باید تیم فروش ظاهر آراسته و مرتبی برای تبلیغ و یا فروش محصولات داشته باشند این امر در شبکه های اجتماعی نیز باید رعایت شود و بهتر است تصویر ارائه شده توسط شما یک تصویر مناسب در جهت جذب مخاطب باشد استفاده از چهره آراسته خود در این امر بسیار مهم است زیرا شخص با مشاهده به تصویر شما حس اعتماد و اطمینان میگیرد.

بهتر است از شکلک های موجود در واتساپ (ایموجی) برای چت کردن استفاده کنید اما باید توجه کنید که این شکلک ها درست و مربوط به سخنان شما باشند و در استفاده از آن ها زیاده روی نکنید.

چرا در بازاریابی بهتر است از واتساپ استفاده نمود؟

با توجه به آمار موجود در کشور نیمی از کاربران واتساپ افراد جوان هستند و اگر شما به فکر جذب مخاطب جوان هستید و محصولات شما برای این افراد مناسب تر هستند بهتر است از این شبکه اجتماعی برای نرم افزار بازاریابی خود استفاده نمایید.

از طریق واتساپ می توانید به جذب مشتریان بیشتر برسید و اینگونه مجموعه خود را از جهت فروش محصول قدرتمند سازید. وجود واتساپ برای مجموعه خود را دست کم نگیرید چرا که آن یک ابزار بی نظیر جهت افزایش شانس موفقیت است.

جهت ثبت درخواست های خود، پاسخ و پرسش و یا راهنمایی بیشتر با چیتاک ارتباط بگیرید.۵ نکته مهم برای شروع فروش در واتساپ
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 12 مهر, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن