چند ایده برای باشگاه مشتریان مجموعه های کوچک تا متوسط
7 آبان, 1401 توسط
چند ایده برای باشگاه مشتریان مجموعه های کوچک تا متوسط
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

ایده برای باشگاه مشتریان با همراهی کردن ما تا انتهای این مطلب آشنایی کاملی با این عنوان پیدا می کنید.

همه ما از این موضوع آگاه هستیم که یک کسب‌ و کار جهت موفقیت های بیشتر باید تعدادی مشتری وفادار داشته باشد. مشتریانی که به آن مجموعه و محصولات اعتماد زیادی دارند محصولات یک برند را حمایت می کنند و به طور دائم از آن برند خریداری می کنند. پس نباید فقط به این موضوع اکتفا کرد که مشتریان رضایت کافی از مجموعه دارند اما خرید مجدد آن ها در فاصله زمانی دور تر رخ می دهد و یا اصلا خرید مجددی صورت نمی گیرد ما به یک ابزاری نیاز داریم که علاوه بر جلب رضایت مشتریان آن ها را برای خرید های مجدد نیز تشویق نماید حال اینکه کسب و کار شما کوچک و با بزرگ است فرقی ندارد باید از ابزار و ایده هایی بهره بگیرید که مجموعه شما را با مجموعه رقبا متمایز باشد و اینگونه به جذب مشتری و خرید های مجدد محصولات خود کمک کنید.

توجه به این نکته بسیار مهم است که فقط آن دسته از مشتریان، مشتری دائم می شوند که خرسند و خشنود هستند. با بیان این سخن به این موضوع می رسیم که باید مشتریان معمولی را به یک مشتری خرسند و خوشحال تبدیل نماییم تا توانسته باشیم تعدادی مشتری وفادار داشته باشیم. ذکر این نکته حائز اهمیت ضروری است شما باید در مقابل هزینه های بالایی که برای محصولات از مشتریان دریافت می کنید محصولاتی را به آن ها ارائه دهید که کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارند و دقیقا همان کارایی را داشته باشند که مشتری درخواست نموده است اینگونه می توان حس خوبی را نیز به مشتری در خریدش منتقل نمایید.

ماهیت و ایده برای باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان به برنامه فوق العاده ای که در تلاش برای وفادار سازی مشتریان در یک مجموعه است گویند. تعیین کردن یک اسم خاص و خلاقانه برای امتیاز دهی ها در باشگاه مشتریان، تعریف امتیاز های متنوع برای مشتریان، بهتر است در کلیه مراحل مشتریان را همراهی نمایید، ایجاد بازی های متنوع جهت سرگرمی، ایجاد عنوان های جذاب جهت دسته بندی و تقسیم افراد، برند سازی، تغییر و تنوع در اهدا کردن هدیه ها، تنوع در خدمات باشگاه و... از موارد ایده برای باشگاه مشتریان هستند. که در این مقاله به توضیح چند مورد از این ایده ها پرداخته ایم.

مشتریان خود را در تمامی مراحل همراهی نمایید

هر فردی در جایگاه مشتری قرار داشته باشد و متوجه این امر شود که شما به او اهمیت و احترام زیادی قائل هستید حس خوشایندی دارند و اینگونه طرفدار شما شده و  شما را دوست خواهند داشت، باید این نکته را نیز عنوان نماییم که انجام چنین کاری و منتقل کردن حس خوشایند یک کار سخت نیست چرا که فقط لازم است در تمام مراحل خرید و استفاده از محصول آن ها را همراهی کنید به این صورت که از ابتدا به او خوش آمد گفته و در انتها نیز پس از اتمام خرید و استفاده از خدمات با ارسال پیامک های لازم در هر مرحله به همراهی او بپردازید.

تنوع دادن در بخش دریافت هدیه ها و خدمات باشگاه

باید بدانید در این قسمت به هر میزان که محصولات و همچنین دریافت هدیه ها دارای تنوع بالایی باشد مشتری جهت به دست آوردن آن هدیه سعی در افزایش امتیازات می کند. تنوع در هدیه های یک باشگاه را می توان با استفاده کردن از تخفیفات با درصد های متفاوت و همچنین افزودن خدمات بیشتر و بهتر مثال زد.

ایده برای باشگاه مشتریان

ایجاد بازی های متنوع جهت سرگرمی

با توجه به این نوع ایده می توان افرادی را که علاقه زیادی به بازی ها دارند و یا جهت سرگرمی کلیه افراد برای ماندگاری بیشتر این ایده برای باشگاه مشتریان را می توان استفاده نمود. از طرف دیگر می توان به دریافت یک هزینه جزئی برای بازی ها و در مقابل امتیاز دهی به مشتریان پرداخت. به بیان راحت تر می توان اینگونه عنوان نمود که برای ورود به بازی ها هزینه جزئی پرداخت شود و در مقابل به مشتریان در مراحل بازی امتیاز داد تا بتواند اینگونه با جمع آوری امتیازات بالا هدایای متنوع و مختلفی را بدست آورد.

ایجاد برندسازی

با راه اندازی باشگاه مشتریان و نرم افزار crm می توانید جذب مشتری زیادی را داشته باشید و به آن ها به صورت یک مشتری وفادار نگاه کنید به این صورت که با ایده های متنوع و جذاب در ذهن مشتریان خود باقی بمانید و در هر حالتی مشتری شما را ترجیح دهد. با این روند می توانید سود بالایی در خرید ها بدست آورده و به سراغ پیشرفته تر کردن و ایده برای باشگاه مشتریان نیز بروید و اینگونه سود خرید خود را چندین برابر کرده و در کنار آن یک باشگاه مشتریان حرفه ای نیز برای برند محصولات خود دارید.

ایجاد انگیزه در مشتریان

سعی کنید همیشه خاص و جذاب باشید تا انگیزه افراد برای خرید از مجموعه شما بیشتر باشد. وجود تنوع در ایده های خاص برای باشگاه مشتریان به صورت خود به خودی افراد را به سمت مجموعه جذب می کند و افراد دوست دارند هر خریدی که دارند از مجموعه شما انجام دهند هدایت افراد به سمت مجموعه با ویژگی ها و خلاقیت های خاص قابل انجام است.

مزیت های ایده های متنوع و خاص در باشگاه مشتریان

همانطور که مطالعه کردید تا این قسمت به بحث انواع ایده ها در باشگاه مشتریان پرداخته ایم. بهتر است که بیان کنیم ایده های جذاب دیگری نیز وجود دارد که می توان در یک باشگاه به اجرا در آورد به این دلیل که فردی که در مجموعه استخدام می شود به دلیل دانش بالا و قدرت ایده پردازی می تواند موارد دیگری را نیز جهت افزودن جذب مشتری پیشنهاد دهد، سعی کنید تا در هر صورتی ایده های شما مشتری پسند باشد و از دید یک مشتری به ایده های پیشنهادی نگاه کنید تا بتوانید در جذب مشتری و خرید های متعدد آن ها کمک بسیاری به مجموعه خود کرده باشید.

از اینکه ما را تا پایان این مطلب همراهی نمودید از شما سپاس گذاریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت درخواست های خود با چیتاک ارتباط بگیریدچند ایده برای باشگاه مشتریان مجموعه های کوچک تا متوسط
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 7 آبان, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن