چطور هنوز از CRM خدمات پس از فروش استفاده نمی کنید؟
13 شهریور, 1401 توسط
چطور هنوز از CRM خدمات پس از فروش استفاده نمی کنید؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است


CRM خدمات پس از فروش

تمامی مشتریان قبل از تهیه هر محصولی به بررسی شرایط خود و مجموعه ای که میخواهند از او خریداری کنند می پردازند خدمات پس از فروش نیز یکی از آن موارد مهمی است که مشتریان، یک مجموعه را با توجه به آن مورد قضاوت و ارزیابی قرار می دهند. پس با توجه به این مسئله یک مشتری تصمیم میگیرد که با سازمان در ارتباط باشد یا خیر!

اما گستردگی و تنوع در سیستم های CRM خدمات پس از فروش در جهان به اندازه گستردگی کسب‌ و کار ها است.

CRM خدمات پس از فروش سازمان ها را قادر ساخته است تا یک نرم‌ افزار کامل و یکپارچه، با توجه به نیازهای هر مجموعه و براساس فرآیندهای یک مجموعه در اختیار مدیران آن قرار بگیرد. همچنین با توجه به این موارد، یکپارچگی این نرم افزار با نرم افزار بازاریابی، نرم افزار فروش و راه های ارتباطی همانند؛ تلفن، پیام کوتاه، وب‌ سایت، برنامه های گوشی تلفن همراه و ... موجب بهره وری بیشتر هر مجموعه از طریق یکپارچگی و موارد مرتبط با نرم افزار خدمات پس از فروش می شود. 

تفاوت نرم افزار CRM خدمات پس از فروش سامانه های مدیریت در چه چیزهایی است؟

پشتیبانی کردن از انواع خدمات

توانایی گذاشتن انواع مختلف سرویس های SLA، گارانتی ها و... در سیستم سی آر ام

انجام خدمات به صورت کامل و یکپارچه

انجام بررسی کارها مختلف از طریق کلیه کانال های ارتباطی

 CRM خدمات پس از فروش

سی آر ام عملیاتی، نرم افزار CRM خدمات پس از فروش

این بخش‌ (خدمات) نیز یکی از مهم ترین بخش های سیستم سی آر ام محسوب می شود این سیستم ها با توجه به ارتباط گرفتن از راه های مختلف و یکپارچه جهت بهبود ارتباط بین مشتریان و سازمان استفاده می نمایند تا از این طریق به طور کامل پاسخگوی مشکلات مشتریان باشند  و این چنین کمک بزرگی به کل مجموعه کرده اند. جلب رضایت یک مشتری هدف تمام سازمان ها است اما در این نرم افزار چگونه رضایت کامل یک مشتری را می توانیم جلب کنیم؟ پاسخ این است که با راه اندازی سیستم‌ های همانند؛ پورتال پشتیبانی، سیستم تیکتینگ، اپلیکیشن تلفن همراه و ... کمک بزرگی به جلب رضایت مشتریان می کند. همچنین عامل دیگری نظیر سیستم نظرسنجی برای پیشنهادات و شکایات مشتریان در سیستم سی آر ام وجود دارد که می توان جهت خدمت رسانی به مشتریان از آن نیز بهره برد.

سوال مهمی که در این قسمت به وجود می آید این است که آیا می توان به درگاه های پرداخت بانکی نیز متصل شد یا خیر؟

پاسخ مثبت است، در هر زمان که نیاز به اتصال را با درگاه های پرداخت بانکی داشتید می توانید به راحتی این ارتباط را برقرار نمایید.

کار سیستم CRM خدمات پس از فروش چیست؟

بر اساس نوع کالا و یا محصولی که یک مجموعه ارائه می نمایند و خدمات ارائه شده توسط یک شرکت باید خدمات مربوطه را بر اساس به توافق انجام شده ارائه داد. در نوع ارتباط نیز بسته به نوع خدمات و از طریق کانال های مختلف ارتباطی کلیه درخواست ها ثبت و پاسخ دهی به آن ها انجام می شود.

تعریف کلی از خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش به عبارت انگلیسی AFTER-SALES SERVICE است.

این خدمات برای کسب رضایت و همچنین حس اطمینان بیشتر مشتریان از شرکت تولید کننده در راستای فروش بیشتر محصولات ساخته شده است. اما نرم افزار حسابداری فروش یکی از مهمترین موارد برای انجام رقابت با دیگر شرکت ها است و خدمات مهمی نظیر: حمل، راه اندازی، آموزش و … برای رضایت مشتریان به همراه دارد.

استفاده نمودن از نرم افزار خدمات پس از فروش چه اهمیتی برای کسب و کار ها دارد؟

استفاده نمودن از این نرم افزار به عنوان یک سیستم خودکار فروش در هنگام اعطای نمایندگی خدمات پس از فروش قادر است تا اطلاعات زیادی را جهت انجام خدمات درست به مشتریان دریافت و در مقابل اطلاعات کسب شده تولیدی را در اختیار خدمات پس از فروش قرار دهد.

به چند مورد از امکانات نرم افزار خدمات پس از فروش در متن زیر اشاره کرده ایم؛

ارتباط داشتن با سیستم سریال و انجام ردیابی محصولات

توانایی ارسال کردن نتایج به صورت خودکار با پیام کوتاه

تعریف نمودن تمامی مشخصات بخش های اخذ نمایندگی خدمات پس از فروش

ارسال نمودن فرم رضایت مشتریان و ثبت کردن نظرات در نرم افزار خدمات

و...

محورهای اصلی خدمات پس از فروش کدامند؟

محور اصلی شرح دادن وظايف یک کارمند خدمات است همچنین این محور بخش بزرگی از کیفیت کالا را تشکیل می دهد که این موارد نظیر:

نگهداری کردن و تنظیم تعمیرات، نصب کالا به عنوان خدمات مشتری، عمر دهی مجدد برای محصولات قابل مرجویی، شرایط درخواست اخذ نمایندگی، به همراه کپی شناسنامه و کارت ملی، چند قطعه عکس، مدارک فنی و حرفه ای مرتبط، دارا بودن از جواز کسب معتبر به همراه سوابق کاری و... است.

سخن پایانی:

امروزه مشتریان با توجه به خدماتی که سازمان های سازنده کالا ها پس از فروش ارائه می دهند خرید خود را انجام می دهند. خدمات پس از فروش به مشتریان حس بهتری میدهد چرا که مشتریان با خیال راحت و اطمینان خاطر و همچنین حس ارزشمند بودن اقدام به خرید می کنند ویژگی های خدمات پس از فروش دارا بودن پورتال پشتیبان هوشمند، مدیریت الگو های پشتیبان، انجام گزارش های متنوع و متفاوت، عملکرد درست و عالی برای حجم زیاد اطلاعات و... است. وجود خدمات پس از فروش تنها چیزی است که در حال حاضر باعث می شود از بقیه رقبا متمایز بود و در بازار پیشی گرفت. همه ما می دانیم که یک مجموعه برای رشد و توسعه خود به رضایت مشتریان باید برسد این عمل فقط با توجه به وجود نرم افزارهای مختلف برای پاسخ دهی دقیق و انجام درخواست های مشتریان امکان پذیر است پس وجود نرم افزار خدمات پس از فروش در کسب و کار ها را دست کم نگیرید. با این نرم افزار سرمایه مجموعه تان که همان مشتریان هستند را بیشتر کنید آن ها را راضی نگه دارید و اینگونه گام در راه موفقیت قرار دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت درخواست های خود نیز با چیتاک ارتباط برقرار نمایید.چطور هنوز از CRM خدمات پس از فروش استفاده نمی کنید؟
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 13 شهریور, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن