اهداف برنامه ریزی تولید در برنامه تولید نرم افزار CRM و MRP
26 آذر, 1401 توسط
اهداف برنامه ریزی تولید در برنامه تولید نرم افزار CRM و MRP
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

تعریف برنامه ریزی تولید و شناخت ابزار های مناسب جهت برنامه تولید نرم افزار crm

اگر شما نیز یک کسب و کار تولیدی دارید می توانید جهت آسوده خاطر بودن و به راحتی در دسترس قرار گرفتن مواد جهت تولید یک محصول احتیاج به یک برنامه ریزی تولید دارید.

جهت تعریف برنامه ریزی تولید می توان اینگونه بیان نمود که فرایند تصمیم‌ گیری جهت چگونه مصرف شدن مواد و منابع سازمان برای هر گونه تولید محصول در روز های آینده گویند. با داشتن یک برنامه ریزی دقیق تولید قادر خواهید بود که با یک هزینه پایین و مقدار مواد های مشخص در زمان های تعیین شده محصولات مورد نظر را تولید نمایید.

برنامه ریزی کردن و مشخص نمودن مقدار مواد جهت تولید محصولات را می توان از زیرشاخه‌ های رشته مهندسی صنایع دانست که با یک هدف مشخص جهت داشتن یک برنامه کامل برای ساخت هر نوع کالایی صورت می گیرد.

با مدیریت برنامه تولید نرم افزار crm می توانید هزینه های خود را نیز مدیریت نموده و با پایین ترین  هزینه محصولات مد نظر خود را تولید نمایید.

جهت تولید نمودن کالا های مورد نظر می بایست از شیوه های زیر استفاده نمایید:

روش تولید تک محصولی، تولید محصولات دسته‌ ای، تولید محصولات به صورت انبوه، تولید و...

اگر هر کدام از شیوه های بالا را برگزیدید در قدم بعدی باید برنامه ریزی مشخص شیوه مد نظر را نیز تعیین نموده و با توجه به آن ساخت محصولات خود را پیش ببرید.

مدل‌ های برنامه ریزی تولید

برنامه ریزی تولید از دو نوع مدل متفاوت ساخته می شود که در ادامه متن به آن ها پرداخته ایم؛

۱.مدل اول مدل برنامه ریزی تولید ایستا است.

۲. مدل دوم برنامه ریزی تولید پویا است

برنامه تولید نرم افزار crm

برنامه ریزی ایستا در برنامه تولید نرم افزار crm

همانطور که از نام این مدل مشخص است در آن می توان آینده را به حالت ایستا و بدون تغییرات در نظر داشت. پیش بینی های ما بدون هیچ گونه تغییری پیش رفته و به صورت قطعی بودن یک تقاضای ثابت خواهیم داشت تا طبق این موارد یک برنامه ریزی دقیق انجام دهیم.

در انتهای بخش توضیحات باید ورودی های مدل ایستا را نیز مطالعه نمایید که به شرح زیر است؛

در اختیار داشتن منابع در دسترس خود، گرفتن ظرفیت انبار و موجودی مواد داخل آن، تقبل شدن هزینه‌ های موجود در خصوص وجود نیروی های انسانی، تهیه نمودن مواد خام یا همان مواد اولیه، پرداخت هزینه های ابزار ها، محدودیت سرمایه، زمان مشخص برای تولید محصول

با وجود کامل نمودن بخش ورودی ها انتظار ما تولید دقیق محصولات با خروجی های درخشان است که موارد زیر نیز شامل کامل کردن ورودی ها هستند:

داشتن نیروی انسانی حداقل، مشخص سازی در مقدار اضافه کاری، مشخص کردن تولیدات برای هر محصول تولیدی، تعیین روش کامل تولید، میزان حجم تولید، قیمت کالا ها

برنامه ریزی پویا در برنامه تولید نرم افزار crm 

در این مدل برعکس مدل اول می توان منعطف بودن را مشاهده نمود و از آن جهت رفع مشکلات مختلفی استفاده نمود. منظور از رفع مشکلات و حل آن ها توسط این مدل کدام دسته از مشکلات هستند؟ تحلیل کردن هزینه های موجود در حمل‌ و نقل مواد مورد نظر جهت ساخت محصولات با توجه به نقاط مورد نظر، مشخص ساختن یک برنامه‌ ریزی دقیق از موجودی ها ، برنامه ریزی برای مواد تولید، کنترل کردن بهینه موجودی ها و...

اما در یک جمله می توان هدف اصلی این مدل برنامه ریزی را مشخص ساختن هزینه ها دانست.

پس بکار گرفتن این مدل از برنامه ریزی موجب حل شدن مسائل در کنترل کردن بهینه موجودی و دست یابی پیدا کردن هزینه‌ های آینده محور.

هدف های برنامه ریزی تولید 

همان طور که می دانید یک سازمان برای موفقیت بیشتر به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارد و یک هدف مشخص را پیش می برد. در ادامه هدف های برنامه ریزی تولید را این چنین می توان نام برد؛

بهینه‌ سازی در به کار گرفتن موارد تولید

افزایش رضایت بالا مشتری

همراهی کردن مدیران سازمان جهت انتخاب بهتر در تصمیم‌ گیری هایشان

مقرون به صرفه بودن در تولید محصولات

پایین بودن هزینه‌ ها برای تولید کردن سفارش‌ های لحظه ای 

فرایند های برنامه ریزی تولید چه مراحلی را شامل می شوند؟

یک برنامه ریزی تولید دقیق باید با مراحل مناسب و شفاف پیش برود چرا که یک مسئله مهم در تولید محصولات همین شفاف بودن فرآیند ها است. به طور کلی می توان اصلی ترین فرایند ها در برنامه ریزی مواد را به شرح زیر عنوان نمود:

مشخص ساختن ادغام مواد مورد نیاز جهت ساخت محصول و رفع نیاز های مشتریان

مطابقت دادن کلیه منابع مورد نیاز و تولید آن ها با موارد موجود خود

تعیین زمان‌ بندی، به اجرا درآوردن و مدیریت کردن یک زمان کامل برای تولید کالا ها

جهت ساخت و تهیه یک برنامه تولید نرم افزار crm ، می بایست با بخش های فروش و بازاریابی نیز ارتباط کاملی برقرار نمود تا از طریق ارتباط با این دو بخش به فهرست کامل موارد مورد نیاز محصولات جهت فروش بهتر رسید.

مورد حیاتی و مهم در برنامه ریزی کردن تولیدات تخمین زدن دقیق ظرفیت تولید با منابع ای که در اختیار داریم است. که این امر نیاز به دقت بالا دارد.

کاربران گرامی از اینکه تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمودید از شما سپاس گذاریم جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت درخواست های خود با مشاوران متخصص ما ارتباط گرفته تا این چنین بهترین مسیر را برای کسب و کار خود انتخاب نموده باشید.اهداف برنامه ریزی تولید در برنامه تولید نرم افزار CRM و MRP
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 26 آذر, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید, تا شما را راهنمایی کنیم.

63 30 30 91 0216
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن