افزایش فروش به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm
5 آذر, 1401 توسط
افزایش فروش به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

امروزه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm در سطح جامعه بسیار افزایش یافته است و هر فروشگاهی به نوبه خود از تکنیک های متنوعی برای جذب مشتریان با تعداد بالا استفاده می کنند در کنار فروشگاه های زنجیره ای فروشگاه های آنلاین نیز پدید آمده است تا رقابت در میان آن ها بیشتر شود. بیشتر فروشگاه ها به دنبال تکنیک هایی هستند که مشتریان را به خود وفادار سازند با داشتن مشتریان وفادار کسب و کار ها توسعه پذیر می شوند اما چگونه؟؟

 مشتریان وفادار مجموعه شما را به سایر افراد نزدیک خود در صورت رضایت بالایی که داشته باشند معرفی می کنند و این امر موجب افزایش بقای شما می شود.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm در گذشته دیده نمیشد چرا که رقابت کمتر بود و نیاز به هیچ زحمتی برای کسب در آمد و تعداد بالا مشتری نبود اما امروزه یک فروشگاه قبل از هرچیزی باید کیفیت محصولات خود را بالا ببرد تا رضایت مشتریان را کسب نماید. اما بالا بردن کیفیت محصولات هزینه های بیشتری نیز از مشتری باید طلب نمود که باید این موارد را نیز در نظر گرفت و مدیریت نمود.

اگر می خواهید در عرصه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm موفق شوید لازم است تا یک لحظه هم متوقف نشوید چرا که رقابت ها، لحظه ای متوقف نمی شوند پس با این وجود شما نیز باید لحظه ای غافل نشوید.

راهکارهای گوناگون بسیاری وجود دارد تا افزایش فروش در فروشگاه زنجیره‌ ای زیاد شود اما باید ما هوشمندانه تصمیم بگیریم که کدام راهکار برای جذب مشتریان با تعداد بالا امکان پذیر است، قبل از انتخاب موارد در بکار گرفتن آن ها در فروشگاه ها باید توجه کنید که یک انتخاب مناسب در جهت نیاز های مشتریان و توجه به آن ها با روش‌ های مختلف را برگزینید. درک کردن مشتری و توجه کامل به نیاز های آن به شما در این راه کمک بسیاری خواهد کرد.

بهتر است که گزینه های کمتری را به مشتری ارائه دهید

یک فرد زمانی که متوجه شود حق انتخاب به او داده شده است بسیار خوشحال خواهد شد. اما این مسئله به این معنی نیست که گزینه‌ های متنوع زیادی را به آن ها معرفی نمایید چرا که این امر آن ها را سردرگم کرده و باعث آزار دادن آن ها می شود. به بیان دیگر می توان اینگونه ذکر نمود که ارائه نمودن پیشنهاد های بسیار به افراد آن ها را در برگزیدن انتخاب های خود دو دل کرده و به شک می اندازد و آن ها از این مسئله خسته شده و از خرید خود صرف نظر می کنند. این امر بیشتر برای مشتریانی که رفتار وسواس‌ گونه نیز دارند بسیار آزار دهنده تر است.

رفتار شناسی مشتریان بسیار مهم است این نکته را باید حتما به خاطر بسپارید و با ارتباطی که نیرو های شما با مشتریان دارند باید بتوانند با روحیات آن ها آشنا شوند.

به مشتریان دلایل کافی برای برای رفتن به فروشگاه ها و خرید اقلام خود از آن ها بدهید

تمرکز خود را بر روی نحوه فروش و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm بگذارید

اینکه یک فروشنده محصولی را که به راحتی در همه جا یافت می شود را بتواند به فروش برساند مسئله آسانی نیست به همین دلیل می بایست تمرکز خود را بر روی نحوه فروش محصولات بگذارید یعنی ارتباط شما با مشتری اطمینان پذیر باشد و مشتریان برای خرید از کیفیت محصولی که شما به آن معرفی می کنید اطمینان حاصل نمایند همچنین زمانی که تعداد زیادی از مشتریان از شما یک برند و محصول را تقاضا می کنند بهتر است به در خواست ها توجه و آن محصول را تامین نمایید.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm

بسته بندی محصولات بسیار مهم است

چرا که یک بسته بندی مناسب و خاص باعث می شود تاثیر زیادی بر روی تصمیم مشتریان گذاشته و مواردی نظیر؛ اندازه، شکل، رنگ، جنس و... مناسب باشد. تا مشتری جذب یک بسته بندی مرتب و جذاب شده و آن را خریداری نماید.

لازم است تا در خصوص محصولاتی که قرار است به فروش برسانید اطلاعات لازم را داشته باشید.

در فروشگاه های بزرگ لازم است علاوه بر اطلاعات لازم در خصوص محصولات داشت و علاوه بر آن قیمت های آن ها نیز پایین باشد جهت رقابت با این فروشگاه های بزرگ بایستی شما نیز در خصوص کلیه محصولات و اقلام موجود در فروشگاه خود اطلاعات دقیقی داشته باشید. بهتر است از کیفیت و نقاط ضعف و قوت محصولات را نیز اطلاع داشته باشید این مسئله به روز بودن شما را نشان می دهد و مشتری دوست دارد با شما ارتباط بیشتری بگیرد و در تمام خرید خود همراه شما باشد همچنین برای خرید های مجدد نیز به شما مراجعه کند.

بهتر است به مشتری اجازه دهید که محصولات  شما را لمس کنند.

ایجاد حس درخواست و تقاضا در مشتریان بسیار اثر بخش است.

تنوع محصولات خود را بالا ببرید همچنین این تنوع در قیمت‌ ها نیز بهتر است دیده شود.

از صدا و موسیقی مناسب با  و رایحه‌ های خوش بود در سطح فروشگاه استفاده کنید.

محصولات پر فروش و محبوب با قیمت های پایین را در  درب های ورودی فروشگاه قرار دهید.

از محصولات محبوب و برند های با کیفیت نیز بهتر است استفاده کنید.

سخن پایانی:

استفاده کردن از نرم افزار crm و برنامه ریزی دقیق و کامل برای آن ها در خصوص فروش بیشتر بسیار تاثیر گذار است و این امر یک تمایز فوق العاده در موفقیت های شما ایجاد می کند. با استخدام یک فروشنده پر کار و آگاه با روابط اجتماعی بالا می توانید به موفقیت نزدیکتر شوید. حس خوشایند و مثبتی در میان شما و مشتریان باشد تا مشتری برای خرید های مجدد به فروشگاه شما مراجعه نماید در رضایت بخشی مشتریان یک فروشنده لازم است تا هر روشی را امتحان نماید که مشتری با رضایت کامل فروشگاه را  ترک کرده و برای خرید بعدی به شما سر بزند. تکرار خرید های بعدی برای ادامه داشتن موفقیت شما امری ضروری است پس تمام تلاش خود را برای این امر بکار بگیرید هدف نهایی هر فروشنده باید این باشد که مشتری با رضایت و خوشحالی محل را ترک نموده و با خرید دوباره موفقیت خود را شاهد باشد.افزایش فروش به کمک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری crm
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 5 آذر, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن