همه چیز در خصوص استفاده از نرم افزار سی آر ام
3 شهریور, 1401 توسط
همه چیز در خصوص استفاده از نرم افزار سی آر ام
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند
هنوز نظری ثبت نشده است

 ما می‌دانیم که هر چیز رایگانی طرفداران بسیار زیادی دارد و عموم افراد از خدمات رایگان استقبال می کنند به طور کلی گزینه رایگان در هر زمینه‌ افراد را جذب خود می کند.

اینکه یک ابزار سازمانی رایگان باشد و برای کسب و کارها سود آور باشد بسیار برای مشاغل اهمیت دارد

اما نکته مهمی که باید در این قسمت بدانید این است که استفاده کردن از نرم سی آر ام رایگان یک کار بسیار غلط است، شاید این مسئله تعجب آور باشد برای شرح کامل این موضوع با ما همراه شوید.

جهت پیاده سازی نرم افزار سی آر ام باید حتما یک متخصص آگاه در کنار ما قرار بگیرد همچنین باید بدانید که در زمان استفاده از نرم افزار سی آر ام نیز باید همین نکته رعایت شود در حالت استفاده از سی آر ام رایگان این امکان وجود ندارد. زمانی که شما وقت خود را صرف وارد کردن اطلاعات میگذارید ممکن است بسیاری از اطلاعات و فرآیند‌های شرکت و همچنین اطلاعات تعاملی با مشتری در نرم افزار ثبت نشود و یا به صورت اشتباه وارد شده باشد در این حالت مشکلات بسیاری برای مجموعه به بار خواهد آورد  همینطور زمان زیادی را نیز از کارمندان ما برای ورود اطلاعات می گیرد و به بیان دیگر با اتلاف وقت زیاد در کارها باعث عقب افتادن اکثر فعالیت ها می شود علاوه برآن هزینه بر بودن این موضوع را نیز نباید دست کم گرفت و در پایان نیز ما هیچ اطلاعات صحیحی از مشتری جهت داشتن گزارشات مناسب نداریم. این مورد از مشکلات در زمانی رخ می دهد که ما بخواهیم به اشتباه از نرم افزار پر کاربرد سی آر ام استفاده نماییم.

پس نتیجه می گیریم که بسیاری از موارد استفاده از نرم افزار سی آر ام رایگان خود باعث سردرگمی یک مجموعه میشود و بجای سود آوری باعث ضرر و زیان به سازمان می‌شوند.

نرم افزار سی آر ام در واقع با هدف کمک به نیروهای سازمان می خواهد با هزینه کمتر درآمد بیشتری را برای یک مجموعه محقق سازد. جهت استفاده و به کارگیری این نرم افزار (CRM) باید به این نکته مهم توجه نمود که چه قدر از کسب و کار ما درگیر نرم افزار سی آر ام می شود و همچنین این کسب و کار چقدر برای ما سود آور خواهد بود. پس از بررسی های کامل این موارد و راه اندازی نرم افزار سی آر ام مطمئن باشید که شما در راه موفقیت، رشد و توسعه گام مهمی برداشته اید.

چگونه متوجه شویم که به نرم افزار سی آر ام نیاز داریم؟ 

زمانی که مشکلاتی نظیر:

عدم توانایی در جریان سرنخ‌های که سمت شما می آید نداشته باشید و نتوانید آن ها را مدیریت کنید، در جمع کردن داده‌ها و اطلاعات مشتریان در یک منبع دچار مشکل باشید، عدم آگاهی از فعالیت های تیم‌های فروش در هر لحظه، ارائه خدمات  رسانی به مشتری از سمت شما ضعیف باشد، زمانی که مشتریان با ارزش و وفاداری دارید، زمانی که فرآیند گزارش دهی شما روند خیلی طولانی را طی می کند، زمانی که شما در مورد مسیر رشد و توسعه مجموعه خود مطمئن نیستید و... شما نیاز به نرم افزار سی آر ام دارید.

استفاده از نرم افزار سی آر ام

مزایای استفاده از نرم افزار سی آر ام به شرح زیر است؛

افزایش سود آوری و کاهش هزینه ها

با استفاده از سی آر ام امکان سود آوری بیشتر برای مجموعه و کاهش هزینه ها پدید می آید کار یک سیستم سی آر ام شناسایی و اولویت بندی سود آور ترین مشتریان و انجام فعالیت های بازاریابی است با این روند فعالیت های ممکن در فروش کوتاه تر و نرخ تبدیل بهتر می شود. همچنین از تلاش های بیهوده و اتلاف زمان جلوگیری کرده اید. با خدمات دهی درست و به موقع می توانید رضایت مشتریان را جلب کنید.

مشتریان را به خود وفادار نگه می دارید

یک سی آر ام خوب می تواند هزینه ها را برای مجموعه به صورت چشمگیر کاهش دهد. جلب کردن رضایت مشتریان، بهینه سازی در بازاریابی، افزایش همکاری و هماهنگی در کارها، بهبود بینش داده و تجزیه و تحلیل و نظم بخشیدن به تمامی بخش های مختلف یک سازمان از دیگر مزایای سیستم سی آر ام محسوب می شود.

چرا کسب و کارها از سی آر ام استفاده می‌کنند؟

برای همه مشاغل مشتری و جذب آن از مهمترین  دارایی های ممکن محسوب می شود. اکثر سازمان ها در آغاز فعالیت ها، اطلاعات مشتریان خود را در مکان‌هایی همانند: حافظه مدیر شرکت، صندوق پستی کارشناس فروش و... نگهداری می‌کنند.

اما زمانی که کسب و کار ما رونق و توسعه یافت باید به دنبال یک پایگاه مرکزی مطمئن جهت نگهداری اطلاعات مشتریان باشیم و این مسئله  یک نیاز اساسی است.

برای جلوگیری از اتلاف وقت و سرعت د  کارها باید به دنبال پاسخ سریع برای سوالات مهم باشیم. سوالاتی نظیر مشتریان ما چه افرادی هستند؟ باید چگونه با آن‌ها تماس برقرار نماییم؟ تعامل آن‌ها با ما به چه صورت است؟

پاسخ این سوالات و سوالات این چنینی یا سوالاتی در مورد محصولات مورد نظر و مجموعه باید کامل و دقیق پاسخ داده شود تا مشتری احساس نکند که تیم ما در تعامل با او هماهنگی لازم را ندارد، زیرا این مسئله باعث رنجش مشتری می شود. چرا که از دید مشتریان این گونه است که او با یک شرکت کامل طرف است نه با یک فرد.

علاوه بر موارد ذکر شده باید به فکر یک پیش زمینه جهت رفع نیاز ها و خواسته مشتریان در اسرع وقت باشیم تا بتوانیم به صورت دقیق و صحیح خواسته‌های مشتریان از مجموعه را براورده سازیم. و در مواردی که ارتباط قطع می شود و مجدد مشتری ارتباط می گیرد بتوانیم مکالمه را از همان جایی که ناتمام مانده  است ادامه دهیم.

مشکلات این چنینی را سی آر ام به خوبی حل کرده است.

سی آر ام اطلاعات مشترکین را همانند: ایمیل، شماره تلفن و... را ثبت می‌کند.

نرم افزار سی آر ام چیتاک تمامی اطلاعات مهم را سازماندهی می‌کند و به شما یک رکورد کامل از افراد و شرکت ها ارائه می‌دهد تا در زمان برقراری ارتباط با مشتریان و انجام مکالمات از آن ها استفاده نمایید. به بیان ساده تر می توان گفت که در واقع سیستم سی آر ام یا همان مدیریت ارتباط با مشتری با ایجاد یک دید کامل از مشتری و ارائه تمام اطلاعات مورد نیاز، تعامل با مشتریان را بهبود می‌بخشد.همه چیز در خصوص استفاده از نرم افزار سی آر ام
همیار هوشمند چابک, علی هوشمند 3 شهریور, 1401
به اشتراک گذاری پست
برچسب
بایگانی
ورود به سیستم برای نظر گذاشتن